Tipy a návody

Ako (NE)nanášať makeup

Nesprávny odtieň makeupu. Jednou z najväčších prešlapov, ktorý môžete urobiť je naniesť si makeup, ktorý sa vôbec nezhoduje s farbou vašej pleti. Je naozaj dôležité vyberať si makeup, ktorý na vašej pleti vyzerá čo najprirodzenejšie. Nevyberajte si makeup podľa farby vašej pokožky na tele či na ruke. Vždy ho porovnávajte s tvárou a krkom. Pri nanášaní makeupu nezabudnite zájsť až ku krku a dôkladne makeup rozotrite do straneta, aby bol efekt čo najprirodzenejší. Ak chcete dodať vašej pleti trochu farby či opálenia, nesiahajte po tmavšom makeupe. Na to je určený bronzér a práve s ním dodáte vašej pleti správny tón.

 

Nanášanie makeupu/korektora na obočie. Obočie zlepené od makeupu - to vôbec nevyzerá pekne. Jednoducho sa pri nanášaní makeupu či korektora vyhnite oblasti obočia.

 

Príliš veľa bronzéru/lícenky. Sem tam sa síce stane, že nám bronzér či lícenka ujde, no takú chybu si väčšinou uvedomíme a vieme ju dať do poriadku. Stáva sa však, že niekedy ženy nemajú dobrý cit pre detail a nanesú si nadbytok produktu. Existuje jednoduchá rada - pozerajte sa na to, čo tvoríte. Pri nanášaní lícenky a bronzéra sa radšej riaďte zásadou - menej je viac.

 

Príliš nízko nanesený bronzer/lícenka. Ak si neviete rady, kam presne naniesť lícenku či bronzér, najprv sa na seba pozorne pozrite v zrkadle, poprípade si skúste nahmatať lícnu kosť. Bronzér nanášajte pre opálenejší vzhľad na lícne kosti nad jamku pod lícnou kosťou. Môžete s ním zájsť až ku spánkom a na čelo, no všetko s opatrnosťou. Na spánkoch a čele sa snažte ho nanášať len neďaleko od línie vlasov. Lícenku nanášajte na jabĺčko lícnej kosti.

 

Príliš tmavé obočie. Pri kreslení obočia najlepšie urobíte, ak si zoženiete ceruzku či tieň na obočie, ktorý je o odtieň svetlejší ako vaše obočie. S takou farbou to nikdy nepreženiete, aj pokiaľ si v maľovaní obočia ešte neveríte. Nikdy nenanášajte farbu, ktorá je tmavšia ako farba vašich vlasov.  

 

Zlepené riasy. Na zlepené riasy existuje dobrý pomocník - hrebienok na riasy. Ak sa vám riasy zlepia od riasenky, prejdite čistým hrebienkom riasy a opäť môžete naniesť ďalšiu vrstvu. Toto zopakujte vždy, keď bude treba. Zlepeným riasam sa však najlepšie vyhnete používaním kvalitnej riasenky a jej pravidelným vymieňaním.

 

Príliš bledé pery. Pery bledšie ako pokožka sú hotová pohroma. Nenoste rúž, ktorý je pre vás príliš bledý. Pôsobí veľmi neprirodzene a môže vám opticky pridať na veku.

 

Príliš svetlý korektor. V zásade platí, že korektor na nedokonalosti pleti by mal mať ten istý odtieň ako váš makeup. Ak si vyberiete svetlejší korektor, ešte viac zvýrazníte vaše nedostatky a opticky ich privediete do popredia, takže akné sa bude zdať väčšie a výraznejšie. Tmavší korektor vyzerá taktiež nepekne. Podobne sa riaďte aj pri korektore pod oči, no tu môžete použiť aj bledší korektor, ktorí mierne zosvetlí oblasť pod očami a zakryje tak tmavé kruhy.

 

Nanášanie rozjasňovača na miesta, kam nepatrí. Rozjasňovač je určený na rozjasnenie toho, čo chceme aby bolo viditeľnejšie a opticky viac v popredí. Rozjasňovač má svoje presné umiestnenie ktoré zaručí, že bude plniť svoju úlohu tak, ako má. Ak ho nanesieme zle, môžeme docieliť napríklad to, že si zvýrazníme mastnotu, alebo vytvoríme dojem mastnej pleti.

 

Príliš hrubé/tenké obočie. Obočie je jednou z najdôležitejších častí makeupu. Správne vyplnené obočie dokáže úplne zmeniť tvár. Dokáže omladiť. Ak si však obočie vyplníte nesprávne, môžete mať najkrajší makeup, no obočie vám ho celý pokazí. Pri vypĺňaní obočia buďte opatrná a nesnažte sa tlačiť na ceruzku či na štetec. Vypĺňajte ho čo najjemnejšie, aby vyzeralo prirodzene. Nekreslite tenké ani príliš hrubé línie. Snažte sa o čo najprirodzenejší efekt.

 

 

Príliš prepúdrovaná tvár. S púdrom to netreba preháňať. Extrémne prepúdrovaná tvár nebola nikdy in. Púder nanášajte na tie miesta, kam ho naozaj potrebujete. Ak nemáte práve problém s mastnotou, púder môže byť pre vás celkom zbytočný.

 

Priveľa makeupu a korektoru. Tejto chyby sa ženy dopúšťajú hlavne ak chcú prekryť všetky nedokonalosti na svojej pleti. Myslia si, že s trochou makeupu naviac budú vyzerať lepšie. No opak je pravdou. Cieľom makeupu nie je zakryť všetky vaše nedostatky ale prekryť menšie nedostatky a hlavne zjednotiť tón pleti. Nepokúšajte sa prekryť všetky chyby makeupom, pretože príliš veľa makeupu nikdy nevyzerá dobre. Na prekrytie väčších nedokonalostí slúži korektor. Aj pri ňom však platia určité zásady. Korektor nanášajte vždy až po makeupe. Ak ho budete nanášať ešte predtým, môže sa stať že ho použijete zbytočne veľa, pretože makeup aj tak väčšinu nedostatkov zakryje. Korektor si nanášajte presne na tie miesta, kam ho potrebujete.

Ďalšie články

Počet komentárov: 1

  • avatar
    Odpovedať Ewelyn 12.12.2019, 14:04

    Vyskúšala som si viacero možností nanášania make up-u od štetcov cez všakovaké hubky a aj prsty, ale nič sa mi nezapáčilo tak veľmi ako hubka v tvare kvapôčky - beautyblender, ktorá pekne lemuje kontúry tváre a tak je nanášanie jednoduché, hladké a rovnomerné a zvláda to každá jedna z nás :O)

  • Napísať komentár