Tipy a návody

Ako správne naniesť lícenku

Čo by ste mali na začiatku vedieť 

Je potrebné vedieť pár vecí na začiatok. Je nutné dbať na správny výber lícenky. Stále neviete, ako si vybrať tú správnu? V prvom rade si zvoľte textúru (krémový, púdrový,..), ktorá vyhovuje vášmu typu pleti a zároveň sa vám s ňou dobre pracuje. Pre najprirodzenejší efekt si zvoľte lícenku, ktorá má najbližší odtieň ku vašej prirodzenej červeni na tvári. Ak sa prirodzene červenáte, máte to jednuduché :) Ak nie, skúste sa jemne štipnúť do líčka a keď sa objaví začervenanie, všimnite si jeho farbu. Potom sa pokúste nájsť čo najbližší odtieň. Ak ale máte chuť alebo príležitosť (chystáte sa na špeciálnu udalosť, na párty, do kina...) použiť pestrejšiu farbu, neváhajte. Pestré farby vedia osviežiť a rozžiariť celú tvár a prinesú do nej viac života. Samozrejme platí, že všetkého veľa škodí, takže sa snažte voliť vhodné farby a tiež množstvo nanesenej lícenky. Ak používate aj bronzér, určite siahnite po tmavšom odtieni lícenky. Ak by ste použili jemný, naturálny odtieň, mohol by výsledok vyzerať fádne.

Ďalšou dôležitou vecou je nájsť kvalitný štetec na lícenku. Ak chcete aby lícenka vyzerala naozaj dobre a prirodzene splynula s pokožkou, mali by ste si zohnať kvalitný štetec s ktorým sa vám bude dobre pracovať. Ak máte púdrovú lícenku, zožeňte si dobrý štetec s prírodnými štetinami. Naopak pri krémových lícenkách sú najvhodnejšie štetce so syntetickými štetinami.

 

Nanášanie lícenky

V prvom rade je nevyhnutné umiestniť lícenku na správne miesto. Nanášajte ju vždy na jabĺčka lícnej kosti. Lícenku zapracovávajte jemnými krúživými pohybmi. Pohyby štetcom robte vždy smerom ku spánkom, lícenka by nemala byť nanesená príliš nízko. To vôbec nevyzerá dobre a dokonca vie opticky pridať na veku.

 

Prehnali ste to s lícenkou?

Nevadí, napraviť to nie je náročné. Jednoducho zoberte štetec na púder a aj s púdrom prejdite okraje tých miest, kam ste naniesli lícenku. Púder farbu zjemní a štetec ju lepšie zapracuje do pokožky. 

 

Akú značku si vybrať?

Dnes existuje nespočente veľa kvalitných kozmetických značiek. Záleží na vás, koľko ste ochotná za lícenku utratiť. Nemusí ale vždy platiť pravidlo: čím viac dáš, tým viac dostaneš. Často aj luxusné a drahé značky nemajú vyššiu kvalitu.

Ďalšie články

Počet komentárov: 2

 • avatar
  Odpovedať Veronika 07.11.2018, 20:02

  Zdravim zaujmalo by ma aka znacka licenky je ta, ktora je uvedena na obrazku z prispevku?

  Dakujem

  • avatar
   Odpovedať Dominika 03.12.2018, 21:09

   Ahoj Veronika, toto je lícenka (alebo konkrétnejšie paleta líceniek) Hourglass Ambient Lighting :)

  Napísať komentár