Tipy a návody

Základy líčenia očí - štetce

Štetce - základ úspechu

Asi všetci poprední vizážisti sa zhodujú v tom, že kvalitné štetce sú základom úspechu pri nanášaní a práci s makeupom. A to platí aj pri líčení očí. Kvalitné štetce spravia väčšinu práce za vás. Nie je to žiadne tajomstvo.

Ak sa teda chcete viac zdokonaliť v líčení, alebo chcete, aby vaše líčenie jednoducho vyzeralo krajšie, to najlepšie, začnite sa rozhliadať po dobrých štetcoch. Ak už kvalitné štetce máte, je treba im venovať dostatočnú starostlivosť. Špinavé štetce strácajú na kvalite nanášania a manipulovania s kozmetikou a sú plné baktérií. Pravidelné čistenie a dezinfekcia by mali byť pre vás samozrejmosťou. Ak práve nie ste vizážistka, ktorá denne pracuje s rôznymi zákazníkmi, nie je nutné, aby ste štetce čistili po každom použití. Mali by ste tak však urobiť vždy, keď si všimnete, že štetce už neplnia svoju úlohu tak, ako by mali. Štetce na oči by ste mali čistiť najčastejšie, pretože ak sú špinavé, veľmi ľahko stratia  svoju funkciu. Pokúste sa tak urobiť aspoň po každom druhom použití, ak štetce používate pre osobnú potrebu. Štetce na tvár umyte aspoň raz za dva týždne.

 

Základné štetce na líčenie očí 

1. "Blending" štetec/štetec na rozotieranie očných tieňov - štetec, bez ktorého sa pri líčení očí nezaobídete. Má za úlohu rozotierať tiene do stratena, aby plynulo prechádzali z jedného do druhého tieňa a aby mal tieň plynulý prechod s pokožkou. Taktiež s ním môžete nanášať jemnejšiu vrstvu tieňa na oči.

2. "Shading" štetec/štetec na nanášanie očných tieňov - tento štetec má za úlohu nanášať tiene na oči. Tiene sa ním nanášajú vklepkávaním na očné viečko. Síce naniesť tiene na oči dokáže aj blending štetec, no shading štetec dokáže nabrať väčšie množstvo očného tieňa, takže tiene sú oveľa intenzívnejšie ako keď sú nanesené blending štetcom. Tento štetec tiež môže slúžiť na nanášanie očných tieňov na dolnú líniu očí a rozotrieť ich.

3. Skosený štetec - tento štetec sa dá použiť na aplikovanie očnej linky. Či už tekutej alebo linky v podobe očného tieňa. Dokonca ním môžete naniesť linku z ceruzky na oči, jednoducho nanesiete farbu z ceruzky na opak ruky, odkiaľ ju naberiete na štetec a nanesiete kam potrebujete. Môžete ním nanášať linku aj do vnútorných liniek oka. Všeobecne tento štetec na oči slúži na presnejšiu aplikáciu linky alebo tieňa na oči, v porovnaní s napríklad ceruzkou na oči. Niektorým ľuďom sa s týmto štetcom nanáša linka najľahšie. Ja som zvyknutá na klasický štetček na očnú linku, takže sa mi s ním linka nanáša lepšie. Závisí, na čo si zvyknete..Inak ja tento typ štetca používam hlavne na dokresľovanie obočia tieňom na obočie. A pre tento účel je fakt skvelý :)

4. Štetec na očnú linku - štetec, ktorý slúži na nanášanie tekutej alebo gélovej očnej linky. Má veľmi tenkú rúčku a úzky koniec.

Ďalšie články

Počet komentárov: 0

Napísať komentár