Rady a návody

6 tipov, ako si udržať krásnu pleť (nielen) počas zimy

29. November 2016

Píling - váš dobrý kamarát

Pílingy sú celoročne veľmi účinným prostriedkom na udržanie krásnej, sviežej pleti. Ich úlohou je zbaviť pleť starej, odumretej vrstvy kože, keďže naša pleť je neustále vymieňaná a voľným okom neviditeľné čiastočky starej pleti môžu brzdiť jej potenciál. Avšak hlavne v zime je mimoriadne dôležité nezabúdať na občasný píling. Naša pleť je totiž vystavená nepriaznivým vonkajším podmienkam a šupinky môžu byť viditeľnejšie. Snažte sa preto dopriať svojej pleti píling aspoň raz týždenne, aby ste stále obnovovali jej krásu. 

 

Tip: To, že práve nemáte píling neznamená, že si ho nedokážete podomácky vyrobiť zo surovín vo vašej kuchyni. Stáčí zmiešať trochu kryštálového cukru, olivového/kokosového oleja a domáci píling je hotový. 

 

 

Doprajte si výživné masky

Keďže naša pokožka zvykne byť v zimnom období citlivejšia, vyžaduje si intenzívnu starostlivosť, ktorá jej dodá potrebné vitamíny a zachová pokožku hydratovanú. Masky na tvár sú veľmi vhodným nakopnutím v chladných nepriaznivých dňoch. Opäť použite kúsok kreativity a za pomoci domácich ingrediencií vyskúšajte nejaký domáci recept. Na internete je podobných receptov neúrekom, takže stačí pozrieť.

 

Tip: Výbornú hydratačnú masku na zimu si jednoducho vyrobíte zmiešaním 1/4 hrnčeka vody, 1/4 hrnčeka ovsených vločiek a dvoch čl (BIO/domáceho) medu. Med je výroborný antibakteriálny prostriedok obsahujúci antioxidanty, aktívne enzýmy, ktorý pleť hydratuje a rozžiari. Ovsené vločky zase pôsobia ako jemný píling a zbavia vašu pleť odumretých pokožkových buniek.

 

 

Hydratovať, hydratovať, hydratovať

V chladnejšom, veternom počasí zimného obdobia má pokožka tendenciu byť suchšia. Preto je dôležité, aby ste počas týchto dní nezabúdali na jej dostatočnú hydratáciu. Vyberte si vhodný hydratačný krém a tvár si nezabudnite nakrémovať ráno aj večer pred spaním. Každý deň. Tento krok je základom pre sviežu a zdravú pokožku. 

 

Tip: Zvyknite si v zime pred spaním dopriať bohatú dávku hydratačného krému. Vaša pleť bude ráno hodvábne hebká a príjemná na dotyk.

 

 

Preč s horúcou vodou

Mnoho ľudí si pravdepodobne neuvedomuje, že teplota vody, ktorou sa bežne umývame môže mať dopad na stav našej pokožky. Ak si preto chcete udržať pokožku sviežu, vyhnite sa umývaniu tváre príliš teplou či horúcou vodou. Horúca voda odstraňuje z pokožky prirodzenú ochrannú vrstvu mazu, čím vysušuje pleť. 

 

Tip: Pri sprchovaní si nikdy tvár neumývajte vodou tak teplou, akou si umývate zvyšok tela. Buď tvár pri sprchovaní úplne vynechajte alebo naň používajte len vlažnú vodu.

 

 

Vymeňte drahé odličovače za prírodné oleje

Väčšina dnešných odličovacích prostriedkov voľne dostupných v drogériách či na internete je plná nevhodných látok, ktoré našu pokožku zbavujú prirodzenej ochrannej bariéry, čím ju príliš vysušujú. To nie je dobré obzvlášť v zime, kedy pokožka zvykne byť suchšia. Pokúste sa preto nahradiť bežné odličovače prírodnými olejmi. Tieto oleje si dokonca často poradia s odstraňovaním nečistôt či mejkapu lepšie, ako iné metódy. Skúste to aspoň párkrát do týždňa a uvidíte, že to vašej pokožke skutočne prospeje.

 

Tip: Popri odličovaní tváre olejmi si občas doprajte aj masáž. Má veľmi priaznivé účinky na vypnutie pleti a jej ozdravenie. Aktivuje totiž cirkuláciu v pleti, ktorá má regeneračný účinok.

 

Pitný režim

Tak ako počas celého roka, nezabúdajte na pitný režim. Vaše telo si na správne fungovanie vyžaduje aspoň 2 litre vody denne. Tak ho nenechajte v štychu, pretože sa to ľahko môže odraziť aj na stave vašej pleti. 

 

Ďalšie články

Počet komentárov: 3

 • avatar
  Odpovedať Katka 04.06.2017, 11:12

  Veľmi sa mi páči, že tu propaguješ prírodné oleje namiesto odličovačov :) Mne v nich však trocha vadí to, že sa mi po niektorých potom rozmazáva pred očami.

  www.lifi.sk

 • avatar
  Odpovedať P.Kay | Nasklee 10.05.2017, 20:28

  Skvelé tipy! Musím sa priznať, že svoju pleť (bohužiaľ) čo sa týka takejto starostlivosti dosť zanedbávam, ja sa dokopem maximálne k tomu sa večer odmalovať a použiť ešte toner (aj ten niekedy vypustím), ale čím som staršia, tým viac by som sa pleti chcela venovať .. len hold, keď si na to človek nezvykne "zamladi", ťažko si privyknúť.

  www.nasklee.com

 • avatar
  Odpovedať Soňa 23.04.2017, 19:59

  Krásny článok a skvelý blog, dávam odber. :)

  Rebelliouslily

 • Napísať komentár