Recenzie

PREČO JE POJEM CRUELTY FREE MINK LASHES OTRASNÝ PODVOD

 

 

 

Norkové riasy alebo mink lashes (anglický názov) sú jednou z najpopulárnejších vychytávok posledného obdobia v beauty svete.


Je zrejmé, že tieto zvieracie riasy sa rozšírili aj na našich slovenských eshopoch.


Ide o "umelé" riasy, ktoré sú vyrábané z (kedysi) živých zvierat - norkov (zvieratko podobné lasici alebo kune). Hlavným dôvodom je ich údajná mäkkosť, jemnosť a podobnosť našim vlastným riasam.


Ak však máte kúsok srdca a dokážete sa nad vecami tak trošku pozastaviť a zamyslieť, táto záležitosť vám jednoducho nemôže byť úplne ukradnutá.


 

 

Čo sa tu vlastne snažím povedať?

Výroba týchto norkových rias je založená na krutosti páchanej na bezbranných zvieratách.

Viem, je to krutý fakt, ale pravdivý.


Tieto cítiace bytosti totiž v dôsledku toho prežívajú svoj život v malých tmavých klietkach v otrasných podmienkach na kožušinových farmách.


S týmito zvieratami je veľmi nehumánne zaobchádzané a tvrdenie výrobcov, že chlpy norkov sú zbierané vďaka prirodzenému opadávaniu srsti je čistým klamstvom.

Viete si predstaviť pracovníkov česajúcich norkov a trpezlivo zbierajúcich nejaké chĺpky na riasy? Ja teda veľmi nie.

Ale veď čo by sme v dnešnej dobe neurobili, aby sme mohli vyzerať trochu krajšie...

Najodpornejšie na tom všetkom je fakt, že výrobcovia a predajcovia norkových rias bez štipky ľútosti označujú tieto produkty ako cruelty-free, teda živočíšne produkty bez krutosti na zvieratách.

Nejde však o nič viac ako o odpornú lož, ktorá je účinným marketingovým prostriedkom týchto spoločností.


Ako je vidieť, celkom sa im to darí...Mierne mi však odľahlo keď vidím, že sa povedomie o tomto klamstve postupne šíri aj vďaka sile internetu.


 

 

Zvažujte prv, než kupujete.

 

Ak si teda plánujete jeden či dva páry zakúpiť, prípadne ste tak už učinili, uvedomte si jedno - vaším nákupom sa podieľate na tejto lži a prispievate k ďalšiemu rozvoju priemyslu založenom na krutosti páchanej na zvieratách.

Tak čo, ešte stále túžite po kúpe týchto krásnych beauty doplnkov?

Dám vám jednu malú radu...Skúste si a internete vyhľadať riasy s označením faux mink eyelashes alebo synthetic faux mink eyelashes.

Ide o napodobeninu norkových rias vyrobenú zo syntetických vlákien, ktoré sú takmer na nerozoznanie od tých zvieracích (obe mám odskúšané, faux mink používam pri každom makeup looku, viď môj insta profil) s tým rozdielom, že nie sú pošpinené krvou nevinných živých tvorov.

Navyše veľkým plusom je, že sú väčšinou aj výrazne lacnejšie.

 

Rada by som upozornila, aby ste sa pred kúpou podobných produktov vopred zamysleli nad tým, čo si kupujete. Snažte sa zistiť si o danom produkte informácie z viacerých zdrojov. A hlavne: neverte všetkému, čo kto vyhlási či napíše na internete. Nie všetko je totiž pravda.

Ďalšie články

Počet komentárov: 0

Napísať komentár