Recenzie

RECENZIA PRÍRODNEJ KOZMETIKY MARINA MIRACLE

 

 

 

Na tento článok som si už istý čas brúsila zuby. Prinášam vám ho však až teraz, pretože som si chcela nechať dostatočne dlhý čas na dôkladné otestovanie produktov, ktoré som z tejto značky dostala. 

 

Značka Marina Miracle sa môže pýšiť pestrou ponukou prírodných kozmetických produktov v bio kvalite. Pochádza z Nórska, a ja som už pri pohľade na produkty na webe bola príjemne prekvapená tým, čo ponúka.

 

Ako "ostrieľaná" kritička nevhodných chemikálií v kozmetike som si hneď so záujmom preštudovala zloženie týchto produktov, nuž a po prečítaní som sa príjemne prekvapila ešte viac :)

 

V zložení naozaj nenájdete žiadne škodlivé chemikálie, drvivú väčšinu obsahu tvoria prírodné extrakty rastlinného pôvodu, ktoré sú extra výživné pre pokožku. A to naozaj nepreháňam, pokojne sa presvedčte  samy.

 

No a teraz už sa presuniem ku samotným produktom, ktoré som pre vás testovala.

 

 

 

Odličovací krém Sweet & Creamy Oil Cleanser

 

 

 

 

Tento odličovací krém bola moja voľa číslo jedna. A to hlavne preto, že som dovtedy nenašla žiaden uspokojivý odličovač. Veľmi som preto bola zvedavá, ako si poradí.

 

Musím povedať, že si poradil veľmi statočne. Keďže sa bežne zvyknem na deň líčiť, potrebujem odličovač, ktorý si poradí aj s makeupom, produktami na obočie, rúžom a prípadne riasenku. Tento krém to zvládol všetko.

 

Jeho konzistencia je po nanesení na suchú pokožku krémová a veľmi hebká. Akonáhle sa však zmieša s vodou, premení sa na "mlieko", ktoré je obalené jemným olejovitým filmom.

 

Z pokožky ho v tejto kombinácii zmyjete celkom jednoducho, pričom jemný olejový finish na umytej pokožke zanechá.

 

Ďalším, veľmi príjemným plusom je, že tento odličovací krém nádherne vonia. Vôňa mi pripomína kombináciu kokosu s jemnou vanilkou. Je to pre mňa taká malá večerná aromaterapia :)

 

Ak to zhrniem, za mňa je odličovací krém Marina Miracle jeden pekný úspech, a to hneď z viacerých vyššie spomenutých dôvodov:

 

 - má výživné prírodné zloženie, v ktorom nenájdete žiadnu škodlivú zložku, a to je naozaj jedinečné

 

celkom dobre si pozadí aj s odlíčením bežného aj výraznejšieho makeupu

 

má príjemnú vôňu, ktorá pri večernej rutine pôsobí ukľudňujúco

 

 

 

 

Nočné amarantové sérum  

 

 

 

Na toto sérum plné zložiek rozmaznávajúcich pokožku som sa tešila špeciálne. Z popisu na stránke som sa totiž dozvedela, že toto sérum vyhralo ocenenie Beauty Awards za rok 2018 a ďalšie tri severské ocenenia, čo mi automaticky naznačovalo, že by to mala byť dobrá voľba.

 

Ide totiž o výživnú zmes zložiek ktorá obnovuje, omladzuje a tónuje pleť pokiaľ vy kľudne spíte. Môžem potvrdiť, že po zobudení sa budete pozerať na hebkú a hladšiu pleť. Nuž a ak si sérum budete nanášať pravidelne, pri dlhodobejšom užívaní zjemňuje a vyhladzuje nerovný, drsnejší povrch a postupne hojí nedokonalosti na pokožke.

 

Olejová konzistencia nočného séra sa vpíja postupne a dosť pomaly, a preto je naozaj vhodné práve na noc. Určite ho neodporúčam nanášať pred líčením :)

 

Veľkou výhodou je aj to, že keďže je sérum naozaj mastné a dosť tekuté, stačí ho naniesť maličké množstvo a rozotrieť po celej tvári. Pred jeho nanesením nezabudnite fľaštičku dobre potriasť, aby sa prípadné usadeniny opäť rovnomerne rozmiešali.

 

Čo sa týka jeho vône, opísala by som ju ako nevtieravá prírodná vôňa s jemným bylinným nádychom.

 

Ďalším plusom je aj relatívne spratné a praktické balenie aj na cestovanie, fľaštička je však zo skla, takže je nutná troška opatrnosti.

 

Pri tomto sére mi nedá nepodotknúť, že dnes existuje množstvo sér a olejčekov, ktoré nás presviedčajú o ich výživnosti a prospešnosti pre pokožku. Nedajte sa však nalákať rýchlo vstrebateľnými olejmi, ktoré sú momentálne v kurze, pretože toto sú zložením prevažne chemické produkty s veľmi nízkou výživovou hodnotou pre pokožku, niekedy viac uškodia ako pomôžu, hoci na pohľad aj na dotyk sa môže zdať, že pokožke prospievajú. Rýchla vstrebateľnosť oleja nie je prirodzená vlastnosť.

 

Zo všetkého najdôležitejšie je preto poznať aspoň okrajové vedomosti o zložení kozmetiky a nezabudnúť preštudovať zloženie produktu, ktorý sa chystáte kúpiť :)

 

 

Nuž a toto je zhrnutie mojich dojmov z nočného amarantového séra Marina Miracle:

 

- je to veľmi výživné olejové sérum s omladzujúcim, hojivým a jemne vyhladzujúcim účinkom pri dlhodobejšom používaní

 

- vpíja sa pomaly, preto je skutočne vhodné práve na noc

 

- má jemnú nevtieravú prírodnú vôňu s nádychom bylín

 

- vďaka tomu, že je toto sérum veľmi výživné a relatívne husté, stačí ho naniesť veľmi málo, preto vydrží dlhšie

 

 

 

 

 

Celkový dojem z Marina Miracle je u mňa naozaj príjemný. Ide o prvú luxusnejšiu prírodnú kozmetiku, ktorú som si doteraz skúsila a preto som ešte radšej, že som mala hneď takúto pozitívnu skúsenosť. Teraz už len dúfam, že mi produkty vydržia čo najdlhšie :)

 

A čo vy, skúsili ste už nejaký produkt tejto značky prípadne nejaký iný produkt prírodnej kozmetiky, ktorý vás naozaj oslovil? Rada si prečítam vaše skúsenosti :)

Ďalšie články

Počet komentárov: 1

  • avatar
    Odpovedať Mima 15.09.2018, 20:55

    Dobrý deň rada by som sá poradila ohľadne týchto produktov. Od včera používam tento čistiaci krém. Je fakt skvelý a tá vôňa. Len neviem treba použiť aj nejaké tonikum potom? Rada by som prešla na čisto bio kozmetiku len neviem ako moja pleť zareaguje po toľkéj chemie čo som jej dávala. Ako dlho vám trvalo pokiaľ si pleť zvykla na čisto prírodnu kozmetiku? Ďakujem

  • Napísať komentár