Tipy a návody

Farbenie rias alebo učíme sa na chybách

henna na obociepomocky na farbenie riasfarbiaca zmes na riasyriasy pred farbenim hennoufarbiaca zmes na mihalniciachriasy po farbeniporovnanie - pred a po farbeni  

Nedávno som sa rozhodla kúpiť si hennu a zafarbiť si riasy. Kupovala som Hennu od značky Venit. Je určená na farbenie obočia, no ja som to riskla a použila ju na riasy. Kúpila som ju v drogérii Teta, ako aj farbu, ktorou som si farbila obočie. Táto bola drahšia - 2,38 €, no balenie je oveľa väčšie. Je to vlastne čierna henna. Mala by vraj vydržať na 15 použití, ale keďže rias mám oveľa menej ako chĺpkov v obočí, myslím si že určite vydrží aj na 20 tých použití. V balení je tubička s hennou, aktivátor, návod na použitie, palička na miešanie a nanášanie zmesi (ja som ju nepoužila, namiesto nej som pracovala so špáradlom) a nejaké úplne ale úplne nanič šablóny na obočie.

Pred nanesením zmesi som si okolie očí natrela kokosovým olejom tak ako pri farbení obočia. Ako bolo napísané v návode, z tuby som vytlačila asi 1 cm henny, ku ktorej som pridala 10 kvapiek aktivátora. Neskôr som si uvedomila, že na riasy by mi v pohode postačila polovica z toho množstva. Tieto dve ingrediencie som dala do tej malej bielej misky, ktorú môžete vidieť na obrázkoch vyššie. Všetko som spolu miešala, kým nevznikla viac-menej rovnorodá zmes. Trochu ma prekvapilo, že henna bola na začiatku úplne bledo hnedá. Dokonca som prehľadávala tubičku, či na nej nie je spomenutá farba. No nebolo treba. Chvíľku po vymiešaní zmes začala tmavnúť. To som ju už nanášala na riasy.

A prečo to vlastne na prvýkrát nedopadlo dobre?...Počas toho, ako som si nanášala pripravenú zmes na riasy, dostala sa mi do kontaktu s očami. To bolo ešte v pohode, lebo som ju dostala von. No po chvíľke som na sekundu zatvorila oči, a keď som ich otvorila, akoby sa mi celá tá zmes vliala do očí. Asi päť minút som si musela oplachovať oči. Takže si pri práci s hennou dávajte naozaj pozor. 

Po druhýkrát som si pripravila oveľa menej zmesi a dávala som pozor, aby som si jej na riasy nenaniesla príliš veľa. Zmes som si na riasach nechala približne 10 minút. Následne som zmes zotrela a oči poriadne opláchla vodou. Dala som si aj kvapky, lebo oči boli mierne podráždené. Úprimne mi to za to štípanie a dráždenie očí vôbec nestálo. A aj rozdiel v intenzite farby rias je minimálny.

 

Ďalšie články

Počet komentárov: 0

Napísať komentár