Tipy a návody

RÝCHLY NÁVOD, AKO SI SPRÁVNE NANIESŤ KOREKTOR POD OČI

 

kokosovy olej naneseny pod oci

ako odstranit vrasky pod ocami

ako odstranit vrasky pod ocami (2)ako odstranit vrasky pod ocami (3)Príprava očného okolia pred nanesením korektora

Predtým, než si začnete nanášať korektor pod oči je veľmi dôležitá hydratácia očného okolia. Preto si pred jeho nanesením na okolie pod očami naneste hydratačný očný krém. Toto je nevyhnutný krok, ktorý vám zaručí krajší vzhľad korektoru a tiež to, že vám nebude zachádzať do vrások. Nechajte ho nakrátko vstrebať sa. 

 

Nanesenie korektora

Jednou zo zásad je, že korektor pod oči by mal byť mierne svetlejší ako váš makeup. Dôvod je ten, že oblasť pod očami by mala byť opticky v popredí a svetlejšia ako okolie. To zaručí, že budete vyzerať sviežejšie a prípadné kruhy pod očami budú minimalizované. Korektor nanášajte menším tenkým štetcom. Začnite ho nanášať od vnútorného kútika smerom ku špičke nosu a ku vonkajšiemu kútiku oka. Z vnútorného kútika urobte polkruh vedúci popri okrajoch oblasti pod očami, no nevychádzajte z nej von (viď. obrázok vyššie). Takto pokračujte ďalej až pod líniu spodných rias.

 

Zapracovanie korektora

Nasleduje rozotieranie korektora. Pri ňom je ideálne používať hustejší a širší štetec s krátkymi štetinkami, ktorý bezchybne zapracuje korektor do pokožky. Korektor rozotierame jemnými krúživými pohybmi, až kým nie je zapracovaný dostratena a pekne splynie s pokožkou.

 

Fixácia 

Nakoniec prichádza na rad dôležitá vec, na ktorú mnoho žien pri korektore pod oči zabúda - fixovanie korektora. Fixácia vám zabezpečí lepšiu výdrž korektora, zabráni vzniku vrások a uzamkne korektor na svojom mieste. Na oblasť pod očami je vhodné použiť svetlejší púder, ktorý opäť okolie opticky rozjasní a napomáha tak ku sviežemu vzhľadu.

Ďalšie články

Počet komentárov: 0

Napísať komentár