Tipy a návody

Nakreslite si očnú linku v štyroch jednoduchých krokoch

Nový priečinok

Príprava pred líčením

Úplne prvým krokom pri každom líčení by mala byť dokonalé vyčistenie pleti. To znamená že pleť, s ktorou začínate by mala byť minimálne dobre odlíčená a hydratovaná krémom. V tomto prípade, keďže líčime oči, je dobré naniesť očný primer. Linka vydrží oveľa dlhšie, nebude sa otláčať. Ak už toto všetko máte za sebou, je na čase zobrať si vašu (či už linku v pere, tekutú alebo gélovú). Pokiaľ chcete nanášať očnú linku štetcom, siahnite po dostatočne tenkom a malom štetci s ktorým sa vám bude dobre pracovať.

 

1. krok

Linku začíname nanášať od vnútorného kútika oka smerom ku vonkajšiemu. Nanášajte ju tak, že začiatok linky pri vnútornom kútiku sa pokúste urobiť čo najtenší, aby na začiatku nevznikol veľký skok. Linka by mala byť na začiatku úplne tenučká, mala by sa priam strácať vo vnútornom kútiku. Veďte ju smerom k vonkajšiemu okraju tak, ako je znázornené na obrázku 1. Snažte sa, aby bola linka úplne pri línii rias, aby pokožka bola súvisle prekrytá tenkou rovnou líniou.

 

2. krok

Naberte si menšie množstvo očnej linky a vytvorte tenučkú líniu ako pomyselné pokračovanie spodného rámu oka (obrázok 2). Znamená to, že ak sa na oko pozriete z boku, uvidíte aký smer má spodná linka oka a očnú linku budete viesť tak, akoby to bolo jej pokračovanie. Na konci by mala byť linka opäť čo najtenšia.

 

3. krok

Urobte ťah linkou, ktorý bude smerovať od konca línie, ktorú ste si vytvorili smerom ku línii, ktorú ste si nakreslili na začiatku (obrázok 3). Dbajte na to, aby mala linka pekný rovný tvar. Snažte vytvoriť čo najtenšiu linku a potupne ju jemne dokreslite do ideálneho tvaru. 

 

4. krok

Vyplňte všetky časti linky, ktoré sú prázde alebo nedostatočne zafarbené. Prípadne upravte konček linky, aby bol čo najšpicatejší a najtenší.

Ďalšie články

Počet komentárov: 0

Napísať komentár