Tipy a návody

6 JEDNODUCHÝCH TIPOV, AKO SI UDRŽAŤ KRÁSNU PLEŤ (NIELEN) POČAS ZIMY

 1. Píling - váš dobrý kamarát


Pílingy sú celoročne veľmi účinným prostriedkom na udržanie krásnej, sviežej pleti. Ich úlohou je zbaviť pleť starej, odumretej vrstvy kože, keďže naša pleť je neustále vymieňaná a voľným okom neviditeľné čiastočky starej pleti môžu brzdiť jej potenciál.

Avšak hlavne v zime je mimoriadne dôležité nezabúdať na občasný píling. Naša pleť je totiž vystavená nepriaznivým vonkajším podmienkam a šupinky môžu byť viditeľnejšie.

Snažte sa preto dopriať svojej pleti píling aspoň raz týždenne, aby ste stále obnovovali jej krásu. 

 

 

 

  

 

2. Doprajte si výživné masky


Keďže naša pokožka zvykne byť v zimnom období citlivejšia, vyžaduje si intenzívnu starostlivosť, ktorá jej dodá potrebné vitamíny a zachová pokožku hydratovanú.

Masky na tvár sú veľmi vhodným nakopnutím v chladných nepriaznivých dňoch.

Opäť použite kúsok kreativity a za pomoci domácich ingrediencií vyskúšajte nejaký ten babský recept. Na internete je podobných receptov neúrekom, takže stačí pohľadať.

 

 

 

 

 

 

3. Hydratovať, hydratovať, hydratovať


V chladnejšom, veternom počasí zimného obdobia má pokožka tendenciu byť suchšia.

Preto je dôležité, aby ste počas týchto dní nezabúdali na jej dostatočnú hydratáciu.

Vyberte si vhodný hydratačný krém a tvár si nezabudnite nakrémovať ráno aj večer pred spaním.


Každý deň. Tento bod je priam nutnosť, ak si chcete udržať sviežu a zdravú pokožku. 

 

 

 

 

4. Preč s horúcou vodou


Mnoho ľudí si pravdepodobne neuvedomuje, že teplota vody, ktorou si bežne umývame tvár môže mať nedobrý dopad na stav našej pokožky.


Ak si teda chcete udržať pokožku sviežu, vyhnite sa umývaniu tváre príliš teplou či horúcou vodou.


Horúca voda odstraňuje z pokožky prirodzenú ochrannú vrstvu mazu, čím vysušuje pleť. Na vaše prekvapenie to potom môže spôsobiť dokonca aj jej extrémne mastenie, prípadne šupinky.

 

 

 

 

 

 

5. Vymeňte drahé odličovače za prírodné oleje


Väčšina dnešných odličovacích prostriedkov voľne dostupných v drogériách či na internete je plná nevhodných látok, ktoré našu pokožku zbavujú prirodzenej ochrannej bariéry, čím ju príliš vysušujú.


To nie je dobré obzvlášť v zime, kedy pokožka zvykne byť suchšia. Pokúste sa preto nahradiť bežné odličovače prírodnými olejmi.


Tieto oleje si dokonca často poradia s odstraňovaním nečistôt či mejkapu lepšie, ako iné metódy.


Skúste to aspoň párkrát do týždňa a uvidíte, že to vašej pokožke skutočne prospeje.

 

 

 

 

6. Pitný režim


Tak ako počas celého roka, nezabúdajte na pitný režim.


Vaše telo si pre správne fungovanie vyžaduje aspoň 2 litre vody denne.


Tak ho nenechajte v štychu, pretože sa to ľahko môže odraziť aj na stave vašej pleti. 


Po osvojení si dostatočného pitného režimu dokonca môžete prísť na to, že niektoré z vašich pleťových problémov boli spôsobené práve nedostatkom vody v tele.

 

Ďalšie články

Počet komentárov: 7

 • avatar
  Odpovedať Robinson Frankl 03.06.2020, 03:50

  POTREBUJETE PÔŽIČKY NA OBCHODNÉ ALEBO OSOBNÉ POUŽITIE? Poskytujeme pôžičky v inej mene s prijateľnou úrokovou sadzbou 2%. Cieľom našej spoločnosti je poskytovať vynikajúce profesionálne finančné služby. Ak chcete získať viac informácií, kontaktujte nás, aby ste sa mohli prihlásiť tu na našej stránke alebo e-mailom: (robertokennety@gmail.com).

  Názov spoločnosti: Robert Loan Credit
  Email spoločnosti: robertokennety@gmail.com
  WhatsApp: +1(518)219-0838

 • avatar
  Odpovedať Ewa 26.11.2019, 13:43

  ja som vymenila micelarnu vodu na odlicovanie za arganovy olej z notina a je to neporovnatelne lepsie ... ta plet je taka zivsia, vyzivena a nema problem

  • avatar
   Odpovedať Dominika 26.11.2019, 17:03

   Zaujímavá náhrada a som rada že ti arganový olej na odličovanie funguje :-) Ja som istý čas používala jeden bio olejček z DM-ky, no momentálne testujem odličovací gél z nízkym PH od Kórejskej značky, a môžem povedať, že funguje super, hlavne ma nevysušuje ako bežné odličovacie gély a makeup odlíči spoľahlivo :-)

 • avatar
  Odpovedať Katka 04.06.2017, 11:12

  Veľmi sa mi páči, že tu propaguješ prírodné oleje namiesto odličovačov :) Mne v nich však trocha vadí to, že sa mi po niektorých potom rozmazáva pred očami.

  www.lifi.sk

 • avatar
  Odpovedať P.Kay | Nasklee 10.05.2017, 20:28

  Skvelé tipy! Musím sa priznať, že svoju pleť (bohužiaľ) čo sa týka takejto starostlivosti dosť zanedbávam, ja sa dokopem maximálne k tomu sa večer odmalovať a použiť ešte toner (aj ten niekedy vypustím), ale čím som staršia, tým viac by som sa pleti chcela venovať .. len hold, keď si na to človek nezvykne "zamladi", ťažko si privyknúť.

  www.nasklee.com

  • avatar
   Odpovedať Karin Sabine 24.07.2019, 06:02

   Ste obchodný muž alebo žena? Ste vo finančnej neporiadku alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete splácať svoje dlhy alebo splatiť svoje účty alebo začať pekný obchod? Máte nízke kreditné skóre a bude pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk / iných finančných inštitúcií? Potrebujete jednu pôžičku alebo financovanie z akéhokoľvek dôvodu, pošlite nám e-mail na sabinhelps@gmail.com

 • avatar
  Odpovedať Soňa 23.04.2017, 19:59

  Krásny článok a skvelý blog, dávam odber. :)

  Rebelliouslily

 • Napísať komentár