Tipy a návody

AKO SI VYBRAŤ KOREKTOR POD OČI A ZOPÁR KONKRÉTNYCH TIPOV

 

 

 

Priznajme si to: niekedy to líčenie nie je veľká sranda. Občas proste máte pocit, že už snáď každá druhá baba, ktorú stretnete na ulici, vyzerá s makeupom ako polobohyňa aj keď vy viete, že bez neho by určite bola len bežnou sivou myškou, zatiaľ čo vy si poriadne neviete vybrať ani len správny korektor. 

 

 

 

Chápem vás...

 

 

 

Každý nejako začínal a verte mi ak poviem, že ani jedna profíčka sa so svojimi schopnosťami jednoducho nenarodila. 

 

Vedieť sa krásne nalíčiť chce totiž dobrý skill a veľa veľa pokusov (a omylov). 

 

 

 

Jednou zo špecialitiek pri líčení je korektor pod oči, ktorý má tiež svoje pravidlá a triky.

 

Ak však v jeho nanášaní dosiahnete majstrovstvo, budete vyzerať krajšie, sviežejšie a cítiť sa sebavedomejšie ako predtým.

 

 

 

Prišla na vás teraz pálčivá potreba dozvedieť sa všetko, čo na to potrebujete vedieť, aby ste mohli začať?

 

 

 

To je super, pretože v tomto článku som pre vás zhrnula všetky podstatné informácie a triky, ktoré potrebujete vedieť k tomu, aby ste sa dopracovali ku skvelým výsledkom pri práci s korektorom pod oči.

 

 

 

 

Ako prvé si potrebujeme ujasniť, ktoré sú tie základné kritériá, aké by mal splniť dobrý korektor pod oči?

 

• Dobrá výdrž

• Nezvýrazňuje/nezachádza do vrások

• Správna konzistencia

• Vhodný odtieň

• Neoxidovuje na pleti

 

 

 

Čo sa týka prvého bodu, a teda výdrže korektora, mala by byť taká, aby ste si ho nemuseli znovu nanášať a opravovať každú hodinku - dve. 

 

Ideálne by mal na pleti vydržať aspoň niekoľko hodín, v optimálnom prípade aj počas celého dňa, až kým si ho sami nebudete chcieť zmyť pri odličovaní.

 

 

 

 

Ak chceme korektorom dosiahnuť pekný, osviežujúci efekt, potom treba určite dbať aj na to, aby sme si zvolili taký, ktorý nezachádza do vrások.

 

Často sa stáva, že ak máte menej kvalitný korektor, po jeho nanesení vystúpia do popredia vrásky pod očami, nech ho aj akokoľvek dobre zafixujete.

 

Tomuto sa treba v každom prípade vyhnúť a preto siahnite po korektore, ktorý zanechá oblasť pod očami pekne vyhladenú a zároveň ho stačí naniesť v jemnej vrstve.

 

Pretože v opačnom prípade to proste nebude vyzerať pekne a prirodzene, a to je predsa to, čo chceme dosiahnuť, no nie? :)

 

 

 

 

Výsledným efektom po nanesení korektora je rozjasnená oblasť pod očami a živší, zdravší pohľad :)

 

 

 

Vo výbere dobrého korektora pod oči robia ženy často chybu aj vtedy, ak si nevyberú korektor správnej konzistencie.

 

Optimálny korektor pod oči by mal mať tekutú konzistenciu, nemal by sa však príliš rozlievať, pretože také korektory môžu robiť problém s vráskami, ktorý som spomínala vyššie.

 

Na druhú stranu peknú neplechu dokáže narobiť aj príliš tuhý korektor.

 

V žiadnom prípade neodporúčam používať tuhé korektory, ktoré sú určené na nedokonalosti tváre a na zakrytie akné.

 

Tieto dokážu veľmi nepekne zvýrazniť to, čo by nemali, a na očiach pôsobia ťažko.

 

 

 

 

Odtieň korektora je tiež dôležitým faktorom.

 

Všeobecne platí, že korektor pod oči by mal byť približne o jeden-dva odtiene svetlejší ako makeup. 

 

To vám zaručí efekt rozjasnenia tejto oblasti, čo je aj cieľom.

 

V poslednej dobe však na Instagrame či Youtube vidím čoraz populárnejší trend extrémne bledých korektorov pod oči. 

 

To by vás v žiadnom prípade nemalo zlákať, pretože to môže vyzerať v pohode maximálne na fotke či videu, ale verte mi, že v skutočnosti to pôsobí veľmi neprirodzene a zrejme nikto by váš look neocenil.

 

 

 

 

No a posledným, celkom logickým bodom je, že zvolený korektor by nemal pod očami oxidovať.

 

Na to, aby ste sa uistili, že korektor neoxiduje, existuje celkom jednoduchá skúška: naneste si malé množstvo korektora na ruku a počkajte, kým zaschne.

 

Ak aj po zaschnutí príliš nezmenil farbu, je to v pohode, môžete mu veriť :)

 

 

 

 

"Malé zhrnutie: vyberajte si korektor, ktorý je spoľahlivý, čo sa výdrže týka, pretože inak vám líčenie nevydrží pekné príliš dlho. Dbajte na to, aby nerobil napriek a nezachádzal do vrások, ale tvoril peknú jednoliatu vrstvu. Vyberte si taký, ktorý má tekutú konzistenciu, ale nerozteká sa príliš. Tuhším korektorom pod oči sa radšej vyhnite. No a na záver si nájdite korektor, ktorý vám odtieňovo sadne a teda je tak o jeden-dva odtiene svetlejší ako makeup. K tomu patrí aj to, že by nemal oxidovať, čo zistíte vďaka jednoduchému testu, ktorý som spomínala."

 

 

 

A poďme k samotnému výberu konkrétneho korektora...Ak vôbec nemáte šajnu, kde vhodný korektor pod oči nájdete, prípadne pre akú značku sa rozhodnúť, mám tu pre vás zopár overených tipov, ktoré som sama vyskúšala. 

 

Sú to korektory Catrice Liquid Camouflage, Maybelline Instant Anti Age Corrector, Bourjois Radiance Reveal, Maybelline Fit Me, Collection Lasting Perfection (zoženiete v UK), MAC Select Moisture Cover.

 

 

 

 

 

Toto sú spomínaní favoriti a nefavorit, ktorých mám momentálne doma. Zľava je Maybelline Fit Me, Rimmel Wake Me Up, Catrice Camouflage, Maybelline Instant Anti-Age, Bourjois Radiance Reveal.

 

 

Pri tejto príležitosti mi napadlo, že by bolo dobré pre vás uviesť, ktorý korektor pod oči sa mi naozaj neosvedčil.

 

A tým korektorom je jeden konkrétny: tekutý korektor Rimmel Wake Me Up. 

 

Hoci konzistencia je príjemná, ľahučká, mne osobne výrazne zalieza do vrások, nech robím, čo robím.

 

Takže za mňa tento nie.

 

 

 

Ak sú vám niektoré korektory, ktoré spomínam známe, asi viete, že niektoré z nich sú lacnejšie a niektoré zase drahšie.

 

Tento mix drahších a lacnejších som pre vás uviedla práve preto, aby ste si vedeli vybrať či už túžite po "luxusnejšom" kúsku, alebo sa uspokojíte s niektorým cenovo výhodným, no zároveň výkonným :) 

 

Osobne sa čím ďalej tým viac prikláňam ku tej druhej skupine, a nie len v prípade korektorov, pretože dnes už je na trhu množstvo kvalitnej kozmetiky, ktorá nestojí majland a funguje tak dobre, ak aj nie lepšie, ako tie prečačkané a predražené verzie.

 

 

 

Poznáte niektorý z korektorov, ktoré spomínam ako moje osobné tipy?

 

 

Aký máte na ne názor?

Ďalšie články

Počet komentárov: 1

  • avatar
    Odpovedať Zuzana 10.03.2019, 23:14

    Neexistuje korektor, ktorý vôbec nezalieza do vrások. Skrátka neexistuje :-) Ak by taký existoval, nepotrebujeme profesionálne vypnutia pleti či botox. Existujú však korektory, ktoré menej zaliezajú do vrások. Nemám ešte ani 30 rokov a predsa nejaké tie vrásky pod očami začínajú a je ich vidieť, avšak správny korektor ich dokáže zmierniť zatiaľ celkom slušne :-)

  • Napísať komentár