Tipy a návody

15 CENNÝCH BEAUTY RÁD PRI LÍČENÍ, KTORÉ BY MALA POZNAŤ KAŽDÁ ZAČIATOČNÍČKA

 

 

 

Mnohé z vás, ktoré sa pomaličkými krôčikmi začínajú vnárať do tajov makeupu.

 

Postupne zisťujete, že líčenie je dnes už hotová veda.

 

Toľko pravidiel a rôznych možností, človek sa v tom stráca...

 

Preto som sa rozhodla vytvotiť pre tie z vás, ktoré sú v úplných začiatkoch a potrebujú nabrať úplne základné informácie a tipy na makeup, tento krátky článok nabitý cennými radami a typmi na líčenie. Tieto môžu byť na vašej ceste v líčení seba samej celkom užitočné.

 

Verím, že ich pri najbližšom líčení využijete a budete si o to viac veriť :) 

 

 

1. Nikdy nezabúdajte na krém pred nanášaním makeupu. 

 

2. Ak máte na tvári problematické miesta, snažte sa makeup či korektor koncentrovať v ich oblasti. Nanášať veľkú vrstvu makeupu na celú tvár ak máte na tvári zopár miest s pupáčikmi či inými nedokonalosťami, ktoré túžite zakryť, je úplná škoda.

 

3. Či už máte pleť suchú, mastnú, zmešanú alebo akúkoľvek, vždy makeup a korektor po nanesení zafixujte. Zabránite tak prenosu makeupu na oblečenie a výrazne predĺžite jeho trvácnosť.

 

4. V prípade, že máte výrazné tmavé kruhy pod očami, naneste tenkú vrstvu korektora lososového, oranžového alebo žltého odtieňa, ktorý tmavé kruhy šikovne neutralizuje. Až potom naneste korektor a uvidíte tú zmenu.

 

5. Na zakrytie chybičiek tváre ako akné či rôzne fliačiky či pigmentové škvrny používajte precízny malý štetček. Snažte sa korektor sústrediť len na túto oblasť a nevychádzajte z nej. Takto sa vám podarí skryť tieto nedokonalosti najúčinnejšie.

 

6. Na tvár vždy používajte korektor, ktorý dokonale ladí s odtieňom makeupu (a pleti), na oči zase použite o niečo svetlejší. Ten pekne rozjasní túto oblasť a celkové líčenie bude pôsobiť oveľa sviežejšie a upravenejšie.

 

7. Pred kúpou makeupu vždy otestujte mieru jeho oxidácie. Kvôli oxidácii makeup mení odtieň a aj svetlý makeup sa po zoxidovaní môže stať príliš tmavým. Male množstvo makeupu naneste na ruku či na kúsok tváre a počkajte, kým zaschne. Takto si vždy vyberiete ten správny odtieň.

 

8. Ak máte problém s otláčaním riasenky na viečka, jednoducho ich vždy pred jej nanesením dôkladne prepúdrujte. 

 

9. Najlepším trikom na zvýraznenie žiarivých či bledých tieňov na oči je použiť pred ich nanesením svetlú podkladovú bázu a na zvýraznenie tmavých, dymových očných tieňov aplikujte čiernu či tmavohnedú.

 

10. Pre maximálny efekt riasenky riasy dopredu natočte klieštikmi. Tento trik maximálne otvorí váš pohľad a prinúti riasy stáť počas dňa pekne v pozore. Pre ešte lepší efekt nahrejte klieštiky fénom (dávajte si však pozor, aby ste to s teplotou neprehnali).

 

11. Na okamžité dodanie života vášmu líčeniu aplikujte bronzér a lícenku. Tieto dodajú líčeniu potrebnú dimenziu a vy sa budete cítiť sviežejšie a vyzerať neporovnateľne príťažlivejšie ako s jednofarebným tónom pleti.

 

12. Ak sa vám nepodarilo dosiahnuť pekný tvar pier, na plochý korektorový štetec si naneste trošku korektoru a líniu pier pekne zvonka zarovnajte. Dajte si pozor, aby sa odtieň korektora zhodoval s odtieňom makeupu, v opačnom prípade zameriate na vaše nerovné pery ešte viac pozornosti.

 

13. Pre prirodzený a úhľadný efekt makeupu ho skúste naniesť hubkou na makeup navlhčenou vo vode. Dbajte však na to, aby hubka nebola mokrá, aby z nej nekvapkala voda ani pri stlačení. Mala by byť len vlhká. 

 

14. Pre opticky belšie zuby používajte studené podtóny rúžu/ceruzky na pery, teplé farby žlté tóny na zuboch naopak vyzdvihujú.

 

15. Zdá sa vám váš makeup príliž hustý? Zjemnite jeho konzistenciu a dosiahnite prirodzenejší žiarivý efekt jeho zmiešaním s ľahkým denným (nemastným) krémom. Tento jednoduchý trik funguje na každý tekutý makeup.

 

 

Čo poviete na takýto typ článku s rýchlymi užitočnými radami? Páči sa vám? 

 

Ja som totiž rozmýšľala nad tým, že by som tento typ článkov robila ako taký "seriál", pretože by som ho rada robila pravidelne, vždy s nejakými novými šikovnými tipmi (nielen) pre tie z vás, ktoré ešte nemáte všetky tie triky a tipy vychytané :)

 

Čo vy na to?

Ďalšie články

Počet komentárov: 1

  • avatar
    Odpovedať Eva 30.12.2019, 18:38

    moja rada - na nanasanie make-upu je najlepšou vecičkou beautyblender hubička v tvare kvapky - lemuje kontury tvare a tak jemne rovnomerne nanáša make up po celej pleti

  • Napísať komentár