Tipy a návody

AKO SI VYTVORIŤ PERFEKTNÉ OBOČIE V 6 JEDNODUCHÝCH KROKOCH

 

 

 

Správne upravené obočie je základ líčenia. Dokáže úplne zmeniť celú tvár, dodá jej nový rozmer a upriami pozornosť na vaše oči.

 

Či už máte tenké alebo pekné hrubé obočie, správnym vyplnením bude vyzerať upravenejšie, plnšie, krajšie a vašu tvár úplne zmení (samozrejme k lepšiemu).

 

Preto je dôležité, aby bolo súčasťou vášho bežného líčenia a aby bolo upravené a doplnené správnym spôsobom.

 

V návode budem používať tieň na obočie, no vy si môžete zvoliť akýkoľvek produkt, s ktorým ste spokojné. Či už tieň, ceruzku na obočie alebo krémovú farbu či gél.

 

 

UPDATE: V súčasnosti je mojím najobľúbenejším pomocníkom na obočie gél. Mám pocit, že zo všetkých druhov produktov na obočie to vie najlepšie. Nanáša farbu rovnomerne, dostatočne sýto a vytvaruje vám nádherné obočie prakticky za pár sekúnd.

 

 

Ešte pred samotným doplnením obočia je dôležité, aby malo vhodný tvar.

 

Chĺpky v okolí obočia by mali byť dôkladne povytrhávané. Vyrastajúce chĺpky vám totiž môžu pokaziť výsledný efekt.

 

A preto vždy, keď sa chystáte upraviť si obočie, najprv sa uistite, či vám nevyrastajú chĺpky v okolí obočia mimo želaného tvaru.

 

Ak sa vám zdá, že máte chĺpky na niektorých miestach len príliš dlhé, no je vám ľúto ich celé trhať, jednoducho si ich zastrihnite manikúrovými nožničkami do požadovaného tvaru.

 

Ale pozor. Ak už máte v ruke pinzetu, zapamätajte si jedno: netrhajte to, čo nemusíte. Tenké obočie nikdy nebolo v móde.

 

Mnoho dievčat časom oľutuje svoje nedbalé rozhodnutie z mladosti trhať si premotivovane obočie a trvá niekedy aj roky, kým obočie znovu nadobudne pekný tvar a viac objemu.

 

Ako môžete vidieť, moje obočie je v návode dosť biedne, tiež som sa v minulosti dostatočne neovládala. 

 

UPDATE: Dnes už mám obočie zase krásne husté, dokonca také husté, aké som nikdy nemávala. Všetko vďaka pravidelnému používaniu olejčeka na rast vlasov a minimálnemu trhaniu chĺpkov :)

 

 

 

 

JEDNODUCHÝ NÁVOD NA DOPLNENIE OBOČIA V ŠIESTICH JEDNODUCHÝCH KROKOCH

 


1. KROK:
 
Spodnú líniu obočia si orámujte tieňom na obočie (ako na obrázku 1). 
Tieň na obočie som si obľúbila preto, pretože sa s ním pracuje relatívne jednoducho, vyzerá prirodzene a netreba sa pri ňom obávať, že bude intenzita zafarbenia prehnaná. Je to ideálny spôsob pre začiatočníčky. S tieňom na obočie si intenzitu dokážete kontrolovať najľahšie. Rámovaním obočia začnite asi v polovici spodnej línie obočia a líniu tieňa ťahajte smerom k vonkajšiemu okraju obočia. Pre ešte prirodzenejší a krajší efekt orámujte spodnú líniu a vonkajšiu polovicu obočia tmavším odtieňom a zvyšnú časť doplnte jemne svetlejším tieňom, ako si ukážeme v postupe neskôr.

 

2. KROK: Tieňom si doplňte celú oblasť obočia za oblúkom (ako na obrázku 2). Postupujte od vrchného špicu obočia až po jeho vonkajší koniec a spojte líniu, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku s novou, ktorá smeruje od špicu obočia (najvyššie miesto na obočí) a končí na vonkajšom okraji obočia (najvzdialenejší od nosa). Takto si doplnte celú vonkajšiu časť obočia. Nemajte strach, ak sa vám nepodarí vytvoriť rovné čiary, tieň na obočie sa dá veľmi ľahko zotrieť a môžete pokračovať. Ku koncu si tiež ukážeme, ako obočie zarovnať korektorom.

 

 

3. KROK: Začnite nanášať tieň na vnútornú stranu obočia, ktorú ešte nemáte upravenú a vyplnenú (pozri obrázok 3). Farbu nanášajte tak, aby intenzita zafarbenia a tvar vyzerali čo najlepšie. Ak sa vám to nebude dariť, vždy si nadbytok zortite prstom a napravte tvar.

 

 

4. KROK : V tomto momente by mal byť celý tvar obočia doplnený (ako na obrázku 4). Ešte raz všetko pekne skontrolujte v zrkadle. Porovnajte, či sú obe strany obočia rovnako dlhé, široké, či nekončí jedno inde ako druhé, či majú približne rovnaký tvar a podobne.


 

5. KROK: Máte radšej prirodzene vyzerajúce obočie? Potom môžete nasledujúce kroky kľudne vynechať. Ak ste sa rozhodli pokračovať, vezmite si akýkoľvek korektor na tvár alebo mejkap. Na tento krok je najvhodnejší krémový korektor, pretože s tekutým korektorom orámujete obočie ťažšie. Mali by ste mať tiež štetec, s ktorým sa vám bude dobre pracovať. Štetec by mal byť menší, plochý, aby ste s ním vedeli na tak malej oblasti dobre narábať. Teraz naneste korektor štetcom čo najbližšie ku spodnému kraju obočia a vytvorte ním rovnú líniu (pozri obrázok 5). Po okraji jemne prechádzajte dovtedy, dokým nebude línia rovná. Následne korektor rozotrite dostratena prstami či štetcom tak, aby splynul s vašou pokožkou (tak ako na obrázku 6).

 

6. KROK: Korektorom veľmi jemne orámujte horný okraj obočia (pozri obrázok 7). Orámujte však len časť, ktorá je pri špici obočia a pokračujte ku vonkajšiemu koncu obočia. Ak bude mať línia pekný tvar, opäť korektor jemne rozotrite dostratena (ako na obrázku 8).

 

 

Obočie je hotové! Vôbec to nie je také zložité, ako to vyzerá, však?

 

Stačí trošku trénovať, mať trpezlivosť a čoskoro vám to pôjde úplne odruky.

 

Ja si týmto spôsobom obočie upravujem už istý čas.

 

Zo začiatku mi to veľmi nešlo a nepozdávalo sa mi to, no celkom rýchlo som získavala prax a dnes už tieto kroky robím úplne automaticky a obočie mám hotové za tri minútky.

 

Verte mi, keď som to dokázala ja, dokážete to aj vy.

Ďalšie články

Počet komentárov: 2

 • avatar
  Odpovedať Rita 18.11.2016, 18:46

  Zdravím,
  smiem sa spýtať na skúsenosti s produktmi na obočie? Resp. ktoré vytvárajú prirodzený vzhľad, aký máš i na použitých fotografiách a či je lepšia ceruzka, gél alebo tiene?
  Ďakujem za odpoveď

  • avatar
   Odpovedať Dominika 19.11.2016, 11:18

   Ahoj Rita,
   Odkedy som začala používať produkty na obočie, vyskúšala som množstvo rôznych druhov. Či už tiene, ceruzky alebo gély na obočie. Nemyslím si, že niektorý druh produktov je lepší a iný zase horší. Skôr ide o to naučiť sa s nimi pracovať. Vo všeobecnosti sa dá prirodzený vzhľad vytvoriť pomocou akéhokoľvek druhu produktu na obočie, no s tieňom to ide najľahšie. S ceruzkou a gélom už musíš pracovať opatrnejšie a mať aspoň malú prax, aby si dokázala vytvoriť si prirodzený a vhodný tvar. Ja momentálne používam gél na obočie, ktorý nanášam skoseným štetcom. Momentálne je to môj obľúbený spôsob dopĺňania obočia. Jedna vec, ktorej sa držím je, že sa smerom ku vnútornému okraju obočia snažím používať stále menej a menej produktu, aby bol efekt čo najprirodzenejší. Dúfam, že som ti pomohla :-)

  Napísať komentár